تاثیر لینک بیلدینگ و معنای آن در سئو

دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ جدید ایرانی با لینک مستقیم

جمهوری اسلامی ایران

پست ویژهSpecial POST

روش‌های مختلفی برای بازاریابی آنلاین می‌توان برشمرد. یکی از موثرترین و مهم‌ترین روش‌های بازاریابی اینترنتی، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO) است. سئو مجموعه مراحل و تکنیک‌هایی است که باعث می‌شود سایت شما رتبه بهتری را در موتورهای جستجو به دست بیاورد. یکی از این تکنیک‌ها بهره‌گیری از لینک بیلدینگ است. در این مقاله قصد داریم نکاتی را در مورد لینک سازی یا لینک بیلدینگ خدمت شما ارائه دهیم.

تاثیر لینک بیلدینگ بر سئو

لینک بیلدینگ چیست و چه مزایایی برای سایتمان دارد؟

معمولا به دریافت لینک از وبسایت خود یا سایر وبسایت‌ها لینک بیلدینگ گفته می‌شود. لینک سازی یا همان لینک بیلدینگ یکی از موثرترین کارها در جهت بهیه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو است. در واقع یک لینک بیلدینگ اصولی و با کیفیت باعث افزایش اعتبار دامنه و بالا رفتن پیج رنک و در نتیجه افزایش ورودی گوگل می‌شود.

لینک‌ها برای سئو بسیار مهم و حیاتی هستند، بنابراین لینک‌سازی باید بخشی از استراتژی‌های سئو شما باشد. اما مهم‌تر از همه، لینک بیلدینگ باید بخشی از استراتژی رشد ترافیک شما باشد. لینک‌ها باید طوری باشند که برای سایت شما ترافیک مستقیم تولید کنند.

لینک بیلدینگ بخشی از استراتژی رشد ترافیک شما

لینک‌ها کمک خواهند کرد تا صفحات وبسایت شما، در نتایج جستجو بالای گوگل قرار بگیرند. این اظهار کاملا درست بوده و تنها کاری نیست که لینک‌ها انجام می‌دهند. این لینک‌ها به عنوان بک لینک برای وبسایت شما بوده و باعث می‌شود ترافیک به سمت سایت شما ایجاد شود. زمانی که استراتژی لینک سازی خودتان را تعیین می‌کنید، حتما به خاطر داشته باشید که هدف از ابداع لینک، این بود که شما را به صفحاتی که ممکن است از آن‌ها لذت ببرید، ارسال کنند. بنابراین از لینک بیلدینگ به عنوان استراتژی رشد مخاطبان و ترافیک سایت خود استفاده کنید.

ما در این نوشته قصد داریم موارد و نکات مهمی را در رابطه با لینک بیلدینگ یا لینک سازی ارائه دهیم:

اهمیت لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی نوعی لینک سازی است که از داخل سایت به دیگر صفحات سایت لینک داده می‌شود. در لینک سازی داخلی، وبسایت شما باید برای هر کیورد یک صفحه هدف یا لندینگ پیج جداگانه و مشخص داشته باشد و همه کلیدواژه های موجود در صفحات دیگر باید به صفحه هدف کلیدواژه مخصوص به خودشان لینک شده باشند. لینک دهی داخلی مناسب، تاثیر بالایی در بحث سئو دارد. علاوه بر تاثیر خوب، لینک بیلدینگ داخلی بر روی سئو، این کار باعث بهبود تجربه کاربری (UX) نیز می‌شود اما به شرطی که مطالب تولید شده جذاب و کاربردی باشند و کاربران از مطالعه آن لذت ببرند. در اینصورت، کاربران از طریق این لینک‌های داخلی، مقالات و مطالب پیشنهادی دیگر را مطالعه خواهند کرد.

اهمیت لینک سازی خارجی

لینک‌های خارجی، لینک‌هایی هستند که شما از سایر وبسایت‌ها دریافت می‌کنید. هر لینک خارجی یک مهر تائید برای اعتبار وبسایت شما است. با افزایش تعداد این تاییدها از طرف سایت‌های دیگر، محبوبیت شما نزد گوگل بیشتر و بیشتر خواهد شد. بنابراین لینک سازی خارجی تاثیر بسیار زیادی بر سئو سایت شما خواهد داشت. اگر دامنه‌هایی که برای خرید لینک خارجی انتخاب می‌کنید، از نظر گوگل اعتبار بیشتری داشته باشند، وبسایت شما نیز اعتبار بیشتری نزد گوگل خواهد گرفت. بنابراین هنگام انتخاب دامنه و وبسایت برای لینک بیلدینگ در آن، به این موضوع توجه داشته باشید که برخی از دامنه‌ها با اینکه هزینه بیشتری نسبت به دیگر سایت‌ها و دامنه‌ها دارند، اما تاثیر بیشتری در بلندمدت بر روی روند سئو وب سایت شما خواهند داشت.

لینک‌سازی را در وبسایت‌های مرتبط انجام دهید

نکته‌ی دیگری که باید هنگام لینک بیلدینگ به آن توجه کنید، مرتبط بودن لینک‌ها است. این امر تاثیر بسیار زیادی در بالا رفتن کیفیت لینک بیلدینگ و در نتیجه سئو سایت شما دارد. شما باید از وبسایت‌هایی که لینک دریافت کنید و در حوزه‌ای مرتبط با حوزه کسب و کار شما فعالیت می‌کنند. به علاوه باید در وبسایت خود به لینک‌هایی اشاره کنید که مرتبط با حوزه کسب و کار شما هستند.

از لینک‌های متنی بیشتر استفاده کنید

گوگل به لینک‌های متنی نسبت به سایر لینک‌ها نظیر لینک‌های بنری ازرش بیشتری قائل است. زیرا بر این باور است که این نوع لینک‌ها کاملا شفاف بوده و کاربران را گول نمی‌زنند. البته در لینک‌گذاری متنی نیز باید کاملا خساسیت به خرج دهید. چرا که اگر اینچنین نباشد و لینک‌های متنی بیش از حد مشخص باشد، گوگل به عنوان اسپم به آن‌ها نگاه می‌کند و امتیاز منفی برای وبسایت شما در نظر می‌گیرد.

منبع : صدای ایران

تاثیر لینک بیلدینگ و معنای آن در سئو
Rate this post

توجهبرای دانلود جدید ترین آهنگ ها با لینک مستقیم پر سرعت از این پس در گوگل کلمه شتاب موزیک را سرچ کنید.