نحوه تغییر زبان پیش فرض در وردپرس 3.9.2 و قدیمی تر

دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ جدید ایرانی با لینک مستقیم

جمهوری اسلامی ایران

پست ویژهSpecial POST

 

نحوه تغییر زبان پیش فرض در وردپرس 3.9.2 و قدیمی تر

وردپرس یک برنامه وبلاگ نویسی اینترنتی است. رابط کاربری دوستانه این پلتفرم کابران زیادی را به خود جذب کرده است به همین دلیل شما می توانید وارد حرفه ی وبلاگ نویسی شوید و کسب و کار خود را راه بیاندازید یا می توانید برای سرگرمی در این پلتفرم پست بنویسید و انتشار دهید. وردپرس به کاربران اجازه می دهد تا محتوای خود را به زبان دلخواه خود مدیریت کنند. مراحل تغییر زبان پیش فرض در ورد پرس به نسخه ای که نصب کرده اید مربوط است و متفاوت است. اگر می خواهید به چندین زبان وبلاگ بنویسید, نصب پلاگین می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

 

مراحل :

دانلود فایل زبان

  1. فایل زبان وردپرس را دانلود کنید. شما می توانید فایل زبانی را که احتیاج دارید از صفحه ی وب وردپرس دانلود کنید. نام فایل به فرمت fr_FR.mo. خواهد بود. 2 کاراکتر کوچک اول (‘fr’ برای فرانسوی) مربوط به کد زبان ISO-639 می باشد. به دنبال آن کد ISO-3166 برای کد کشور می باشد. بنابراین فایل .mo فرانسوی fr_FR.mo نامیده می شود.

کپی فایل زبان

  1. فایل های زبان را در قسمت نصب وردپرس کپی کنید. هنگامی که فایل زبان صحیح را در کامپیوتر دانلود کردید, آن را به سرور خود در دایرکتوری wp-content / languages ​​کپی کنید. اگر وردپرس را به زبان انگلیسی نصب کردید، احتمالا در این مرحله لازم است دایرکتوری « languages » را ایجاد کنید.

ویرایش فایل

  1. فایل wp-config.php را تغییر دهید. در دایرکتوری اصلی نصب ورد پرس فایلی به نام ‘wp-config.php’ قرار دارد. این فایل شامل همه ی تنظیماتی است که به شما اجازه می دهد به پایگاه داده وصل شوید و چند مورد دیگر را نیز مدیریت کنید. فایل را دانلود کنید و آن را در برنامه Text Editor خود باز کنید.

ویرایش خط زبان

4. خط زبان را ویرایش کنید. درون فایل wp-config.php، خطوط زیر را مشاهده خواهید کرد :

define (‘WPLANG)’,

شما باید از این برای استفاده از فایلی که در سرور خود کپی کرده اید, استفاده کنید. به عنوان مثال اگر از زبان فرانسوی استفاده می کنید باید این خط را به شکل زیر ویرایش کنید :

define (‘WPLANG’, ‘fr_FR)’

  1. از طریق مرورگر اینترنت خود از Admin Dashboard بازدید کنید. اکنون زبان پیش فرض وردپرس باید زبان دلخواه شما باشد.

منبع : نحوه تغییر زبان پیش فرض در وردپرس 3.9.2 و قدیمی تر

نحوه تغییر زبان پیش فرض در وردپرس 3.9.2 و قدیمی تر
Rate this post

توجهبرای دانلود جدید ترین آهنگ ها با لینک مستقیم پر سرعت از این پس در گوگل کلمه شتاب موزیک را سرچ کنید.