طرز تهیه ی کیک فنجانی شکلاتی در ماکروویو

دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ جدید ایرانی با لینک مستقیم

جمهوری اسلامی ایران

پست ویژهSpecial POST

 

طرز تهیه ی کیک فنجانی شکلاتی در ماکروویو

 

علاقه به کلوچه بیش از حد است. متاسفانه اکثر افراد برای درست کردن کلوچه در خانه خود تنبلی می کنند زیرا روشن کردن فر و درست کردن کلوچه وقت گیر است. خوشبختانه خبر خوب اینجاست که شما می توانید در ماکروویو کلوچه درست کنید! در این طرز تهیه ما از شکلات چیپسی استفاده کرده ایم اما اگر شما طعم دیگری را دوست دارید, می توانید شکلات را حذف کنید و به جای آن از دارچین یا گردو استفاده کنید.

کیک فنجانی شکلاتی

 

مواد لازم :

1 قاشق غذاخوری کره

1 قاشق غذاخوری پودر قند

1 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای

4/1 قاشق چای خوری عصاره وانیل

کمی نمک

1 عدد زرده تخم مرغ

¼ فنجان آرد

2 قاشق غذا خوری شکلات چیپسی

 

 

مراحل :

 

  1. کره را ذوب کنید. یک فنجان کوچک مناسب برای پخت کیک انتخاب کنید. این فنجان باید برای کیک جای پف کردن داشته باشد. یک قاشق غذا خوری کره را در فنجان بریزید و آن را در ماکروویو قرار دهید تا ذوب شود. برای ذوب کردن کره زمانی حدود 5 ثانیه لازم است. نباید بگذارید کره به نقطه ی جوش برسد.
  2. پودر قند, عصاره ی وانیل و نمک را اضافه کنید. 1 قاشق غذا خوری پودر قند, 1 قاشق غذا خوری شکر قهوه ای و کمی نمک را با هم مخلوط کنید. می توانید برای هم زدن از چنگال استفاده کنید اما باید دقت داشته باشید که شکر قهوه ای کاملا حل شود. اگر دوست دارید می توانید دو قاشق غذا خوری پودر قند استفاده کنید و از شکر قهوه ای استفاده نکنید. اما شکر قهوه ای طعم خوبی به کیک شما خواهد داد.
  3. زرده تخم مرغ را اضافه کنید. تخم مرغ را بشکنید و زرده و سفیده ی آن را جدا کنید. زرده را به مخلوط خود اضافه کنید. شما می توانید سفیده ی تخم مرغ را در یخچال نگهداری کنید و از آن در غذای دیگری استفاده کنید.
  4. آرد و شکلات چیپسی را اضافه کنید. کمی کمتر از 4/1 فنجان آرد را به مواد اضافه کنید و تا جایی هم بزنید که دیگر آردی مشاهده نکنید. 2 قاشق غذا خوری شکلات چیپسی را به مواد اضافه کنید و هم بزنید.

قبل از اینکه کیک بپزد اصلا از آن نخورید زیرا زرده ی نپخته دارد.

  1. فنجان کیک را در ماکروویو قرار دهید. به مدت 40 ثانیه ماکروویو را روشن کنید. بررسی کنید که آیا کیک کاملا پخته است یا خیر. اگر کاملا پخته باشد همه ی قسمت های کیک خشک خواهد بود. در غیر این صورت به مدت 10 ثانیه ی دیگر کیک را درون ماکروویو قرار دهید. سریعا کیک را سرو کنید.

سعی کنید بیش از حد کیک را نپزید. زمان 1 دقیقه برای پخت این کیک زیاد می باشد.

 

منبع : طرز تهیه ی کیک فنجانی شکلاتی در ماکروویو

طرز تهیه ی کیک فنجانی شکلاتی در ماکروویو
Rate this post

توجهبرای دانلود جدید ترین آهنگ ها با لینک مستقیم پر سرعت از این پس در گوگل کلمه شتاب موزیک را سرچ کنید.