دانلود آهنگ های شاد عروسی برای رقص با کیفیت عالی

دانلود آهنگ جدید دانلود آهنگ جدید ایرانی با لینک مستقیم

جمهوری اسلامی ایران

پست ویژهSpecial POST

دانلود آهنگ شاد عروسی برای رقص

دانلود آهنگ های شاد عروسی و تولد با کیفیت عالی از سایت شتاب موزیک

دانلود آهنگ های مخصوص جشن عروسی

دانلود بهترین گلچین مخصوص آهنگ های شاد ایرانی عروسی تند و آرام

دانلود آهنگ شاد عروسی

دانلود موزیک شاد عروسی ، جشن تولد ، رقص عروس و داماد

دانلود آهنگ های شاد عروسی برای رقص

این پست دائما به روز می شود ، دانلود جدید ترین و بهترین آهنگ های شاد عروسی و تولد و مجالس شما

دانلود آهنگ دلبر بندر امید جهان

دانلود آهنگ با دلوم عماد

دانلود آهنگ نوش ساسی

دانلود آهنگ قلبم علیرضا روزگار

دانلود آهنگ دست رو دلم نزار عماد

دانلود آهنگ چشم نازت قیصر و بهروز سکتور

دانلود آهنگ رعنا ایمان فلاح

دانلود آهنگ بالا پایین سعید پانتر

دانلود آهنگ پلاک اروند امید جهان

دانلود آهنگ برو بابا حامد پهلان

دانلود آهنگ تو نسترن هستی فرشید امین

دانلود آهنگ تماشا عماد

دانلود آهنگ ساقی مسعود درویش

دانلود آهنگ عروسی حامد احمدی

دانلود آهنگ شاد عباس قادری

دانلود آهنگ چشمات امید جهان

شادی در دین اسلام ، تعریف شادی

شادی؛ در لغت به معنای، خوشحالی، سلامتی و فرح آمده است. آنچه در این نوشتار باره نظر ماست، همان معنای نخست، یعنی خوشحالی و مسرت است.
در تعریف اصطلاحی شادی، شهید مطهری رحمه الله می فرماید:
سرور، حالت خوش و لذت بخشی است که از دانش و آگاهی بر اینکه یکتا از قصد ها و آرزوها سپریدن یافته است یا سپریدن خواهد یافت، به انسان دست می دهد.
یکی از دانشمندان در این باره می گوید: «شادی، عبارت است از مجموع لذت ت های بدون درد.» مؤلف کتاب «انگیزش و هیجان» نیز در تعریف شادی چنین می نویسد: « شادی پرماسیدن مثبتی است که از حس خوشنودی مندی و پیروزی به دست می آید».
به طور کلی می نا گفت: سرور، حالت خاصی از لذت است که این لذت موجب جلای تو از غم و ناراحتی می شود. این فرمایش باطنی گاهی نشان هایی نیز در خارج از خویش دارد؛ مثل خنده یا گریه شوق، از آنگونه گریه مادری که طفل گم شده خویش را می یابد. البته اگر مسائلی همچون مال و ثروت و شهرت، تنها لذت و سروری این چنین را به دنبال داشته باشند، باعث خرسندی است.

شادی آن شادی است که از جان رویدت تا درون از هر ملالی شویدت
ور نه آن شادی که از سیم و زر است آتشی دان کاخرش خاکستر است

مصادیق و پیامدهای شادی

شادی یکسری مصادیق ظاهری دارد مثل تبسم، خنده، گشاده رویی و… البته در مورد مصادیق شادی، نباید در ظواهر آن توقف کرد، چرا که شادی آمیختگی عمیق و پیوندی ناگسستنی با روح و روان انسان دارد. شاید کسی با یک وعده غذا شاد شود و دیگری با کمک به هم نوع خود. اگر کمی عمیق تر از این نگاه کنیم مصادیق بیشتری برای شادی یافت می شود. مثلاً احساس سبکی انسان بعد از خواندن دعا، نمونه ای از شادی است، اگر چه صبغه غم در دعا بیشتر از شادی می باشد اما نتیجه دعا شادی است. این حالت خوشایند را شما بعد از رفتن به زیارت ائمه علیهم السلام و قبرستان و… درک می کنید.
اما پیامدهای شادی خیلی مهم تر از مصادیق آن است. زیرا تمام تلاش انسان ها در زندگی برای انسان واقعی شدن، سکینه و طمأنینه بوده و این مرحله به دست نمی آید مگر اینکه سطح مطلوبی از رضایت خاطر را کسب کند و آن هم بدون دست یافتن به بهداشت و سلامت روانی و کسب رضایت خاطر ممکن نیست. از سوی دیگر یکی از ویژگی های اساسی بهداشت و سلامت روانی، داشتن روحی لطیف و شاد می باشد. بنابراین شادی ابزاری برای رشد و تعالی انسان بوده و مادامی که تجربه خوشایندی از شادی نباشد مطمئناً امکان راهیابی به سلامت و بهداشت روانی وجود نخواهد داشت، چراکه شخص مضطرب، افسرده و شکاک فعل سالمی انجام نخواهد داد، بنابراین، شادی، ابزار و زمینه ای است برای راهیابی به مراتب بهتر تکامل و تعالی که همان رسالت و سعادت واقعی انسان است.

شادی و دیانت

اعتلای روحی، سلامت روانی و در نتیجه این دو، خوشبختی به مفهوم عمیق آن تنها در گرو مذهب و دین می باشد. باید تصریح کرد که دو نوع جهت گیری مذهبی داریم. جهت گیری مذهبی برون گرایانه و جهت گیری مذهبی درون گرایانه. در نوع اول، منشأ رفتار مذهبی در عالم خارج بوده که در آن، مذهب در خدمت فرد و به عنوان ملعبه، بازیچه و به صورت ابزاری در اختیار اوست تا عقده ها و نیازهای مخرب بهداشت روانی و سلامت روانی است. اما در نوع دوم که رفتار مذهبی انسان از درون نشأت می گیرد، فرد در خدمت دین بوده و این مذهب درون گرایانه سبب تعالی و سلامت روان انسان می شود، زیرا سرچشمه آن درون آدمی بوده و او به جهت منافع دنیوی، دین را انتخاب نکرده است و در این حال فرد با تمام هستی اش در اختیار مذهب بوده و دین برای چنین فردی حیات است نه فقط یک ضرورت. لذا مذهبی بودن در چنین وضعی به کمال و تمام رسیده و رفتار، هیجان و احساسی سالم را به وجود می آورد. پس هیجانی سالم است که از وجود و روانی سالم نشأت گرفته و برای رسیدن به چنین وضعی باید فرد رنج و درد آدمی شدن را تجربه کرده و عوامل بازدارنده را بازشناخته و با آنها دست و پنجه نرم کند. و به قول مولوی:

موش تا انبار ما حفره ز دست
وز فنش انبار ما ویران شدست
اول ای جان دفع شر موش کن
وانگهی در جمع گندم کوش کن

منبع : راسخون

دانلود آهنگ شاد عروسی

دانلود آهنگ های شاد عروسی برای رقص
4.3 (85.88%) 17 votes

توجهبرای دانلود جدید ترین آهنگ ها با لینک مستقیم پر سرعت از این پس در گوگل کلمه شتاب موزیک را سرچ کنید.